Jak zmierzyć mini rolety?

Rolety stały się nieodłącznym elementem każdego wystroju wnętrza. Różne wersje osłon okiennych, które posiadają coraz to nowe funkcjonalności, nie tylko zatrzymują promienie słoneczne przed przebiciem się do pokoju, ale i stały się bardzo istotnym elementem dekoracyjnym, głównie ze względu na wielki wybór rodzajów, kolorów i wersji najróżniejszych zasłon.

Dlaczego Rolety typu mini są tak popularne?

Roleta Mini to najpopularniejszy model zasłon okiennych. Za tym rozwiązaniem przemawiają trzy aspekty:

• Cena – nie jest wygórowana, co powoduje, że stały się produktem bardzo powszechnie używanym. Zastosowanie tego typu osłon jest w stanie w znacznym stopniu zmienić wnętrze naszego domu oraz wygląd ram okiennych.

• Montaż – bez problemu można zamontować je samemu – jest to banalna czynność, która nie wymaga specjalistycznego sprzętu, wystarczą podstawowe narzędzia i kilka przedmiotów, które każdy może znaleźć we własnych czterech kątach. Rolety typu Mini są najmniej inwazyjnym wyjściem, praktycznie nieingerującym w elementy, takie jest sufit, rama okienna czy ściana.

• Szeroki wybór – zarówno w przypadku różnego rodzaju wzornictwa, materiałów wykorzystanych do stworzenia produktu czy kolorów z całej palety barw. Nie będzie też problemu, aby znaleźć roletę, która będzie odpowiednio dopasowana do wymiarów okna docelowego, nawet gdy są one niestandardowe.

Konsekwencje pochopnych działań

Należy się jednak upewnić, że nowo zakupiona zasłona, będzie odpowiednio współgrać z oknem i wnętrzem – zarówno pod względem estetycznym, jak i pod względem rozmiarów. Jest ich sporo – rolety na okna balkonowe, zwykłe okna, małe okna łazienkowe czy te, o nietypowych wymiarach. Zbyt długa roleta wiąże się z wydatkiem, który jest czystym wyrzuceniem pieniędzy w błoto, trzeba więc wiedzieć jak mierzyć miniroletę, tak aby pasowała ona idealnie na nasze okno. Za krótkie rolety nie przysłonią szyby w całości, co kompletnie mija się z celem. Zdarza się, że w sklepach stacjonarnych klienci nie znajdują odpowiednich rozmiarowo osłon na swoje okna – z pomocą przychodzą nam sklepy internetowe, takie jak minirolety.pl

Jak mierzyć roletę?

W przypadku rolety, zasady są proste – przy długości, materiału ma być nieco ponad tyle, aby zakrył całą szybę (i miał trochę nadmiaru). Przyjmuje się, że długość rolety ma być równa wysokości całego okna wraz z ramą – jeśli będziemy kierować się tą zasadą, materiału wystarczy na tyle, aby zakrywał całą szybę i w razie problemów, było go więcej. Jeśli chodzi o szerokość, to do szerokości szyby należy dodać od dwóch do sześciu centymetrów – z sumy tych długości otrzymujemy szerokość potrzebnej nam rolety. Koniecznie należy pamiętać o tym, aby nie zasłaniała ona klamki okna – najlepiej, aby zasłona znajdowała się w odległości od pół, do jednego centymetra od niej.

Wyjątki

Istnieją dwa wyjątki, które zmuszają do nieco odmiennego spojrzenia na tę kwestię:

• w przypadku posiadania wywietrznika, osłona montowana jest na haczykach, które obniżają położenie rolety o około cztery centymetry, a w przypadku tych wywietrzników, których rozmiary są nietypowe, można zastosować płytki montażowe,

• w przypadku nieotwieranych okien, typu fix, roletę montuje się tak, jak wywietrzniki o niestandardowych rozmiarach – na przyklejonych do okna, płytkach montażowych.

Kontakt
Adres
Forteczna 1 lok. 5 32-086 Węgrzce
Napisz do nas!